חושב לפתוח עסק או בתחילת דרכך?

בין אם בכוונתך לפתוח עסק בקרוב או שכבר עשית את הצעדים הראשונים שלך, בטח כבר הספקת להבין שישנם מגוון רחב של מושגים הנמצאים בגדר החובה על מנת להצליח בשיווק ולהתקדם. למעשה, יש כל כך הרבה מערכות, חוקים ומיומנויות שבעל עסק צעיר צריך לרכוש על מנת להצליח כך שאפשר להגיד שצריך להיות טיפה משוגע כדי באמת לעשות את הצעד הזה ולצאת ממעגל השכירים. בכל זאת, בכל שנה רבים עושים בדיוק את זה ובוחרים לצעוד בדרך שהיא אמנם כנראה מתאגרת יותר, אך גם מכילה בתוכה מגוון פרסים כמו הגשמה, עצמאות ואפשרות להצלחה כלכלית חסרת פרופורציה.

במאמר הזה, אנחנו הולכים להסתכל על עסק קטן וחדש שהוקם מהצד השיווקי שלו ולהציג סקירה קצרה על חלק מהמערכות שכדאי ואפילו קריטי להכיר ולהתחיל להשתמש בהן. חשוב לציין, לא כל עסק או שירות עובדים באותה הצורה בדיוק, אבל כנראה שרוב הדברים שאני הולך להסביר פה, יהיו מאד רלונטיים אליך. 

אז מזל טוב, סיימת לימודי קואוצ'ינג או פיתחת גאדג'ט חדש ומגניב, עכשיו מה שנשאר לך זה למצוא את האנשים הנכונים שיהיו מעוניינים בו ולשכנע אותם שכדאי לרכוש אותו. מאיפה מתחילים?

אני מניח שכבר הבנת שכיום הדרך הקלה ביותר להתחיל לשווק עסק מתחיל היא על ידי שיווק דיגיטלי. האינטרנט מכיל אפשרויות לפנות לקהל עצום של אנשים בקלות דרך המחשב שלך ואפילו אפשרויות ספציפיות לפנות לאנשים שמחפשים מוצר או שירות זהה לשלך. בנוסף, באינטרנט אנו יכולים למדוד באופן מדוייק את ההצלחה שלנו על ידי סטטיסטיקות פשוטות של כסף נכנס מול כסף יוצא, כמויות של אנשים שהקליקו לעומת אנשים שרכשו וכו'. אנחנו אפילו יכולים לעשות את זה בפשטות בלי להיות אנשים טכנולוגיים מדי.

אז שאנחנו מדברים על שיווק דיגיטלי, רב האנשים קופצים מייד למושג אתר אינטרנט. הרי אני רוצה להציג את המוצר שלי, כמובן שאני רוצה אתר נכון? אז זהו שלא בטוח בכלל, אבל בכל זאת בואו נתעקב שנייה ונרחיב על המושג הראשון שלנו.

א. אתר אינטרנט

לאתר אינטרנט יש כמובן יתרונות רבים אך קצת חבל שרבים מבעליי העסקים המתחילים שמים דגש עצום על האתר שלהם ללא הבנת אלטרנטיבות אחרות (תכף נגיע לזה). הרבה מהאתרים של משווקים חדשים נוטים להיות מסועפים, מגושמים וחסרי אפקטיביות. בכל זאת, מבחינת יתרונות אתר אינטרנט כן יוכל לספק כמה דברים משמעותיים לעסק שלך.

כהתחלה, לקוחות שישמעו על ההצעה שלך ורוצים למצוא מידע נוסף עליך על מנת להחליט אם כדאי לרכוש ממך יוכלו למצוא בקלות מידע נוסף עליך ועל התדמית שלך. לכן, במידה ותתבצע עבודה שיווקית מקיפה ונכונה נוספת, אתר האינטרנט שלך יתחיל בצורה הדרגתית להשיג לך לקוחות. חשוב להבין שמדובר בתהליך הדרגתי ולא כדאי בתחילה לסמוך על האתר כדרך שלך להשיג לקוחות חדשים (אלא אם מבצעים פעולות שיווקיות מאד ספציפיות והרבה פעמים פחות טובות מאופציות אחרות שיש לנו). עוד יתרון משמעותי לאתר אינטרנט הוא שאפשר להכניס שם המון תוכן, אבל הדבר הזה הוא גם חיסרון באותה המידה שכן אתר ריק וחסר תוכן גם עלול להראות פחות טוב ולכן הזמן שנצטרך להשקיע בבנייה ענפה של תכנים באתר יהיה עצום ולפעמים אפשר להשקיע אותו באפיקים אחרים.

חשוב להבין: זה שיש לך אתר לא אומר שיש לך תנועה באתר. זה שיש לך אתר לא אומר שהוא יגרום לאנשים לרכוש ממך וכמובן, זה שיש לך גולש באתר לכמה דקות ואז הוא יוצא ממנו, הרבה פעמים לא יעזור לך להגיע בעתיד לאותו הגולש ולהעניק לו תוכן. הדרך שלנו להצליח בכל זאת וליצור אתר אינטרנט טוב מתחילה בהבנה שלנו והגדרה מסודרת לתפקיד האתר.

בתור בעל עסק, כשאתה בונה אתר אינטרנט חשוב להבין מה תרצה בסופו של דבר להשיג ממנו. בסופו של דבר, התשובה ככל הנראה תהיה לקוחות חדשים וכאשר מבינים ואומרים בכל רם את העובדה הזו, אז מתחילים ליצור את האתר בצורה שיווקית ולאו דווקא תדמיתית. טפסים בולטים, קודי מעקב ושאר טכניקות שיווקיות ולאו דווקא עיצוביות טופסים מקום במרכז.

אתר טוב יכיל תוכן רב, (תוכן שהוא לא בהכרח מכירתי, כמו הכתבה הזו) ואפשרות להשאיר פרטים לתכנים נוספים בחינם. על ידי כך אנחנו לוקחים גולשים שנמצאים באתר שלנו ומתעניינים בשירות שלנו לכמה דקות בלבד ונותנים להם ערך "בעד" השארת הפרטים שלהם. בצורה הזו נוכל להמשיך ולפנות אליהם בתקווה שבעתיד הם ירצו לרכוש מאיתנו את המוצר שהם התעניינו בו.

בנוסף, אתר טוב לשירות מסויים יוכל לעזור לנו לאסטרטגיית שיווק עוצמתית ביותר שנקראת Remarketing ומשמעותה היא שאפשר לקחת גולשים מהאתר שלנו ולחזור אליהם אחר כך על ידי פרסומים בגוגל או בפייסבוק למשל. זו טכניקה מאד פשוטה אבל צריך להבין איך היא עובדת.

אפשר להרחיב עוד המון כמובן על השימושים והאפשרויות של אתר אינטרנט, אבל את זה נעשה בכתבה אחרת. מה שחשוב להבין בסופו של דבר הוא שאתר אינטרנט הרבה פעמים, במיוחד לעסקים מתחילים, יכול להיות נטל כבד וחסר אפקטיביות על בעל העסק ואת כל היתרונות שכן נמצאים בו, נוכל למצוא ועוד במושג הבא שלנו: מערכת דיוור.

ב. מערכת דיוור

אם יש משהו אחד שכל עסק חייב לעצמו, זה מנהל שיווק או בעל עסק שמשתמש בנוחות באחת ממערכות הדיוור הרבות שיש בשוק כיום. מערכת דיוור היא בעצם הדרך שלנו לנהל, למכור וליצור קשר עם הלקוחות והלקוחות הפוטנציאליים שלנו. מערכת דיוור היא למעשה אתר אינטרנט שמאפשר לנו לעשות מגוון פעולות כגון:%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%9b%d7%aa%d7%93%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a8

1. ליצור עמודי נחיתה – מיני אתר אינטרנט שמטרתו היא פשוט למכור משהו מסויים או לגרום לגולש להשאיר מידע ולקבל משהו מאיתנו. כמעט כל פרסומת שאי פעם לחצת עליה ברחביי האינטרנט למעשה הובילה אותך לדף נחיתה (בדרך כלל אפשר גם לגלגל את הדף עד למטה ולקרוא למטה את שם מערכת הדיוור שהמשווק השתמש בה).

2. לאסוף מתעניינים ולקוחות פוטנציאליים – כיום זה כבר ידוע, ואני ארחיב על כך בכתבות רבות אחרות, שהאסטרטגיה המנצחת לשיווק הרבה פעמים תהיה לקחת ולאסוף כתובות מייל או אפילו טלפונים של לקוחות על ידי נתינת תכנים מסויימים בחינם. לאחר מכן אנו יכולים לאסוף את כל הפרטים על הלקוחות שלנו ולהשתמש בהם על מנת לשווק להם לאורך זמן. אנו יכולים לעשות זאת בקלות דרך מערכת דיוור טובה ששומרת על כל האנשים שאי פעם התעניינו במוצרים שלנו ברשימות מסודרות, להן נוכל לשלוח מיילים באופן קבוע, לפרסם בצורות נוספות או אפילו לשלוח סמסים במידה והדבר רלונטי.

3. ניתן לעשות עוד מגוון רחב של דברים במערכות דיוור אבל הבסיס הוא פשוט לנהל מעקב מוצלח על השיווק שלנו ושימוש בעמודי נחיתה, הודעות מייל, סמסים וכדומה. אגב, הטופס שקיים בסוף כל אחת מהכתבות שלי להשארת מייל, הוא למשל טופס שיצרתי במערכת הדיוור שאני עובד עמה בצורה קלה ובאופן אוטומטי (לא מעורב פה תכנות מצידי) ותפקידו להוסיף את כתובת המייל שלך לאוסף העוקבים שלי והאנשים שמקבלים ממני תכנים שווים במיוחד באופן קבוע. אז שווה להרשם 🙂

זה מספיק כרגע על מערכות דיוור. בדרך כלל לבעל עסק מתחיל או אדם שחושב להתחיל בדרך עצמאית הדבר החשוב ביותר מבחינת שיווק טכנית הוא לחפש מערכת דיוור פשוטה ולהתחיל להכיר את דרך העבודה עמה. חשוב להבין ששוק מערכות הדיוור בישראל נמצא בתחרות קשה ולכן ישנם המון מבצעים (למעשה אפשר לפתוח חשבונות בחינם כמעט בכל מערכת דיוור כיום) והמחיר של השירות הנפלא הזה הוא זעום לעומת התועלת שהוא מפיק.

המושג הבא והאחרון לכתבה הזו שחשוב שנכיר הוא בעצם אחת הדרכים האפקטיביות והחשובות ביותר לפרסום ושיווק העסק הטרי שלנו.

ג. פרסום ממומן

ניתן ורצוי להתחיל לשווק את העסק באמצעים חינמיים. כמו למשל פרסום תכנים או מוצרים בקבוצות פייסבוק למיניהן ובפרופיל האישי שלך. אך הדבר הזה קצר מועד ובסופו של דבר נגלה שכיום, על ידי סכומי כסף זעירים, ניתן להגיע ולחשוף עשרות ומאות אלפים לתוכן שלנו באופן קבוע.

בתור מתחיל הפלטפורמות שאני הייתי מתחיל איתן הן פרסום בפייסבוק ואולי קצת פרסום בגוגל.

פייסבוק – פלטפורמת הפרסום של פייסבוק נכון לרגע זה שולטת בתחום הפרסום הדיגיטלי באופן חסר תקדים למה שאי פעם הוכר.

כמעט כל חברה כיום משקיעה סכומים עצומים בפרסום הזה מכיוון שהוא מכיל בתוכו אפשרויות טכנולוגיות מדהימות (גם פה, אין שום צורך בתכנות או ידע טכני מורכב מדי) ומספקת תוצאות מדידות ופשוטות. למעשה, על ידי תקציב של 15 שקלים ביום אני יכול לשלוח אפילו עשרות אנשים רלונטיים לאתר או לעמוד הנחיתה שלי באופן קבוע.

בנוסף, ישנם עשרות מדריכים לגבי הפרסום בפייסבוק ואיך לעשות אותו נכון (גם אני בקרוב אכין מדריכים כאלו ואשלח אותם לעוקבים שלי במתנה, שווה). מה שחשוב לדעת בתור התחלה הוא שאפשר, תוך הכשרה קצרה מאד, להתחיל לפרסם בפייסבוק ולראות תוצאות מהירות.

גוגל Adwords – ניתן לפרסם דרך גוגל בכמה צורות עיקריות. עם זה בצורת מילים וחיפושים, מדיה ותמונות או סרטונים. המאמר הזה כמובן לא הולך להכנס בדיוק לרזי הפרסום אבל רק כדי להבין את הכוח של גוגל חשוב שנבין את הרעיון הכללי.

על ידי גוגל אדוורדס אנחנו יכולים לדאוג שהאנשים הרלונטיים ביותר לשירות שלנו, אלו שמחפשים אותו ברשת באופן אקטיבי, יקבלו בתוצאות החיפוש העליונה שלהם אפשרות לשמוע על ההצעה שלנו. מדובר בכוח עצום ואכן האפקטיביות כמו גם התחרות של הפלטפורמה הזו היא רבה.

גם פה אגב ישנם המון מדריכים ברחביי הרשת ולא נדרש שום ידע טכני מתקדם מדי כדי להתחיל לעבוד ולראות תוצאות יפות.

בסופו של דבר אחד הדברים הטובים ביותר בשיווק דיגיטלי הוא שאנו יכולים לקבוע תקציב נמוך ולנסות לשחק ולעשות ניסיונות עם האפקטיביות של הפרסומים שלנו. אפשר לקבוע למשל שאנחנו משקיעים 100 שקל לאורך 4 ימים בניסיון לפרסומת מסויימת ולאחר מכן מפסיקים אותה או משנים אותה אם היא לא עבדה. זאת בניגוד לעיתונים, טלויזיה, או כל פלטפורמה מיושנת יותר שבה אנחנו מתחייבים לאלפיי שקלים הרבה פעמים לפניי שאנחנו בכלל יודעים אם אנחנו מבצעים את הפעולה הנכונה.

זהו מספיק להיום!

אני חושב שכל בעל עסק מתחיל שקורא את הכתבה הזו מתחיל להבין שיש עבודה לעשות. אמנם זו לא הרבה עבודה והיא אפילו מאד כיפית ומעניינת, אבל חייבים לעשות אותה. אני מציע להתחיל ממש עכשיו בדברים הפשוטים, למצוא מערכת דיוור, לפתוח משתמש. להתחיל להבין איך הכל עובד וליצור את דף הנחיתה ורשימת המדוורים הראשונה שלך.

להתחיל לגשש ולבדוק איפה אפשר לקבל הכוונה או ייעוץ על פרסום ועקרונות פרסום נכונים ובסופו של דבר, להתחיל להוציא את הנוכחות שלך, של המוצר ושל השירות שלך החוצה לעולם. ההצלחה נמצאת במרחק כמה חודשים ממך, אבל אלו חודשים שנצטרך להתקדם אליהם בכוחות עצמנו.

חשוב לשים לב שהמאמר הזה הכיל חלק קטן מאד מהדברים שאפשר לעשות וכתוב בצורה מופשטת עבור מתחילים. בנוסף, לא נגענו בכלל באסטרטגיות שיווקיות ואיך בעצם כדאי לנו להציג את המוצר שלנו בסופו של דבר. בשביל כל הדברים האלו ועוד אני מציע לך להצטרף עכשיו לרשימת התפוצה שלי בחינם על מנת להמשיך ולקבל ממני עדכונים ותכנים נוספים באופן מיידי ברגע שאני מוציא אותם. אז שיהיה המשך יום נפלא ונתראה בקרוב 🙂

רוצה לקבל תכנים נוספים ישירות למייל באופן קבוע? כדאי להצטרף לרשימת התפוצה שלנו:
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב print
הדפסה