העיקרון החשוב ביותר בשיווק

מה אם הייתי מספר לך, שיש עיקרון שיווק אחד שכמעט אף אחד לא מבין אותו. עיקרון שמפריד בין מספר המשווקים המועטים שיוצרים מהפכים עצומים בתחום שלהם לעומת כל השאר שההצעות, מבצעים והמוצרים שלהם מרגישים לנו כמו "סתם עוד פרסומת".

 

העיקרון הזה בפשטות עובד כך: המטרה שלנו היא להיות עם הלקוח ולא נגדו

נשמע פשוט נכון? אבל זה לא מה שקורה בפועל. רב המדריכים והמנטורים למכירות או שיווק יסבירו לך איך לעטוף את המוצר או השירות שלך בעטיפה שונה אך להשאיר אותו זהה לחלוטין. האמת היא שהגישה הזו היא לא נכונה ואולי יכולה להחזיק אותך מעל המים או להגדיל את ההצלחה באחוז מסויים, אבל כך לא יוצרים מהפכה או הצלחה גדולה.

החשיבה הזו נולדה מתוך האמונה שהתפקיד שלנו הוא "לגרום ללקוחות לפתוח את הארנק שלהם". חשיבה קלוקלת שלא תוביל כמעט אף פעם לשינוי משמעותי. למעשה, חשוב להבין שבתור בעליי עסק, משווקים או מנהלים, התשובות שלנו והרעיונות שלנו הם מה שיובילו אותנו קדימה ולמעשה אנחנו תלויים ביכולת שלנו לנהל את המוח שלנו ואת החשיבה שלנו בצורה יעילה.

כשרב המשווקים חושבים "כיצד אני יכול לקחת את המוצר הקיים שלי ולגרום לעוד אנשים לקנות אותו" הם מייצרים, בלי לשים לב, פער גדול בין הלקוח לבין החברה או העסק שלהם. החשיבה הזו יכולה אמנם להצליח להגדיל טיפה ולשכלל את העבודה שלך ואפילו ניתן להגיד שיש לה מקום, אך כדי להצליח בגדול צריך לפנות, לפחות לזמן מה, מקום לשאלה אחרת חשובה מאד.

איך אני יכול להציע ללקוח האידיאלי שלי, ערך שאף פעם אף אחד אחר לא הציע לו?

זו השאלה האמיתית. השאלה היחידה. ברגע שנשאל את עצמנו כל תקופה את השאלה הזו נגלה שאנחנו תמיד יכולים למצוא דרכים לתת יותר. אנחנו תמיד יכולים לשבור את השוק בעזרת הנחה חדשה, מהלך שיווקי אמיץ או בונוס עצום ומשלים למוצר שלנו שישנה את כללי המשחק. השאלה הזו תדאג לשים את האינטרסים שלנו ושל הלקוחות שלנו בדיוק באותו המקום. הרי הם גם רוצים בדיוק את אותו הדבר, לקבל כמה שיותר תמורה ותמורה איכותית עבור כספם. כאשר זה הדבר שמעניין גם אותנו באופן אוטומטי נחשוב, ניצור ונבנה אפשרויות חדשות ומוצלחות ללקוח.

אפשר לראות בקלות דוגמאות שקורות מתוך החשיבה הזו

גוגל למשל היא חברה מיוחדת בהקשר הזה. כמות המוצרים והאפשרויות לעבודה עם מוצרים של גוגל לחלוטין בחינם היא עצומה. ולא רק זה, אלא הם גם תמיד דואגים שהמוצרים שלהם יהיו באיכות הגבוהה ביותר. עם עדכונים לא פוסקים ושינויים קטנים שמיועדים אך ורק לשפר את החוויה של המשתמש, אפילו בתוכנות שיש להם מונופול עליהן. החברים בגוגל עושים זאת מכיוון שהם מבינים את הקשר החשוב בין לשים את הלקוחות במקום הראשון לבין הצלחה ורווחים. כאשר אנשים באמת מרוצים ואנחנו באמת יוצרים את האלטרנטיבה הטובה ביותר עבורם למוצר הם יישארו שלנו והאפשרויות שלנו להצליח בהגדלת המוצר שלנו יגדלו.

 

אפשר לתת דוגמאות שכאלו עד מחר, אבל נעדיף לסכם את הנקודה

בסופו של דבר השאלות שאנו שואלים את עצמנו הן מה שיקבע את המדיניות והכיוון שהעסק שלנו מתקדם אליו. השאלות האלו הרבה פעמים נוטות להיות מבולבלות ובהקשר השיווקי הנטייה הטבעית של כל משווק, משרד פרסום או מנטור היא לשים את עצמו מול הלקוח שלו ולא איתו. הדבר החשוב לקחת מהמאמר הזה הוא פשוט לזכור שבסופו של דבר כולנו באותה הסירה פה והאינטרס, שלנו ושל האנשים המשלמים לנו הוא זהה לחלוטין.

הנה כמה שאלות לדוגמה שיעזרו לך, ממש עכשיו, למצוא דרכים חדשות להעניק יותר ללקוחות שלך ולהגדיל את היקף ההצלחה שלך באופן משמעותי:

  1. האם קיים מוצר משלים כלשהו שאפשר לחשוב עליו שישנה לחלוטין את הערך המופק מהמוצר או השירות המרכזי שלי?
  2. האם אפשרי עבורי, אפילו לזמן מוגבל, לתת הנחה משמעותית וחסרת תקדים על השירות שלי בצורה שאוכל להשלים אחר כך על ידי מוצריי המשך או פשוט רכיבה על התנופה שתווצר?
  3. האם יש משהו משמעותי שאפשר לשנות במוצר שלי שיענה בצורה טובה הרבה יותר על הצורך של הלקוחות שלי?
  4. בניגוד לשאר המתחרים או העמיתים שלי, מה אני מציע שמייחד ומביא יותר לאנשים שסומכים עליי ורוכשים ממני?

בסופו של דבר, על מנת להצליח בגדול וליצור הצלחה יוצאת דופן, כל מה שצריך זה להכיר את העקרונות הבסיסיים ולבנות מוצר ייחודי ושווה במיוחד. זה עד כדי כך פשוט (אולי לא קל לפעמים, אבל פשוט) ונכון בכל תחום תמיד.

תודה רבה על הקריאה!

אני מקווה שהמאמר הזה גרם לך לחשוב קצת ואולי אפילו פתח את הראש שלך לאפשרויות חדשות לצמיחה והגדלת העסק. ניתן לומר שהעיקרון הזה עבורי באופן אישי היה שווה מאות אלפיי שקלים בשנה האחרונה והלוואי שהייתי יכול להבין אותו קודם.

רוצה לקבל תכנים נוספים ישירות למייל באופן קבוע? כדאי להצטרף לרשימת התפוצה שלנו:
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב print
הדפסה