כמה כסף צריך להשקיע בפרסום בפייסבוק

אחת השאלות שחוזרות הכי הרבה בתחום השיווק הדיגיטלי ונשאלת על ידי משווקים רבים ובעלי עסקים היא כמה כסף אני צריך כדי להתחיל לפרסם בפייסבוק וכמה כדאי לי להשקיע בפרסומים שלי. שאלה פשוטה במבט ראשון, אבל כל משווק יודע שיש פה הרבה גורמים לשקול ותשובה קבועה ואחידה היא דבר שלא קיים במציאות.

כדי לענות על השאלה הזו בצורה טובה נצטרך להגדיר לעצמנו (או לעסק שאותו אנחנו משווקים) ולברר מהן המטרות שלנו וכמה שווה לנו הפרסום.

מהן המטרות שלך?

להניע לרכישת מוצר מסוים, להשיג נרשמים לתפוצה, להשיג לייקים לעמוד או מתעניינים שהשאירו טלפון. כל אלו הן מטרות שונות עם שווי שונה שמשתנה בין סוגי המוצרים.

לשם הדוגמה, נניח שאנחנו רוצים לפרסם מספרה. אנחנו מחליטים שכרגע מה שחשוב לנו זה להניע לקוחות משלמים חדשים לקנות ולא רוצים להסתבך עם שיווק בעזרת תוכן, רשימות תפוצה ושאר הדברים האלו (חבל מאד!). נצטרך להגדיר כמה דברים:

  1. כמה לקוח כזה משלם בממוצע – נגיד 500 ש"ח.
  2. כמה לקוח כזה עולה לנו בממוצע – נגיד הוצאות ציוד של 200 ש"ח.
  3. כמה מהלקוחות האלו הם לקוחות שחוזרים פעם נוספת – נגיד שחצי מהלקוחות חוזרים פעם שנייה לעוד תספורת של 500 ש"ח, מה שהופך את הלקוח הממוצע למשלם 750 ש"ח בסך הכל עם הוצאות של 300 ש"ח לעסק.

מה שעשינו כרגע זה להבין כמה כסף כל לקוח שווה לנו ועכשיו אנחנו יכולים להתחיל להגדיר מטרות לפרסום. על פי החישוב הזה לבעל המספרה משתלם להוציא פחות מ-450 ש"ח על מנת לייצר רווח כלשהו על כל לקוח. בואו נגיד שאנחנו לא מסתפקים בזה והמטרה שלנו היא לייצר רווח של 200 ש"ח לפחות מכל לקוח, כרגע נוצר לנו יעד לפרסום שלנו של עד 250 ש"ח ללקוח משלם כדי לשמור על רווח של לפחות 200 ש"ח.

חשוב לשים לב: במקום לענות על השאלה "כמה כסף צריך להוציא על פרסום" הגדרנו באופן מוחלט משהו הרבה יותר חשוב, כמה כסף שווה לי להוציא על הפרסום.

עבור משווקים: על פי זה, בפעם הבאה שלקוח שואל אתכם כמה כסף יעלה לו לפרסם תענו לו פשוט: בוא תספר לי כמה שווה לך כל לקוח ונגדיר ביחד את המטרות שלנו.

כמה כסף לשים על פרסומות בפייסבוק

יש המון משתנים שישפיעו על אפקטיביות התקציב שלך

האם יש לך אתר מקודם, כמה השם שלך מוכר, האם יש לך דף פייסבוק עם הרבה עוקבים, האם יש לך משפך שיווקי נכון, רשימת תפוצה ענפה ואיכותית, דפי נחיתה יפים, האם המוצר שלך הוא מבוקש בשוק נכון להיום, למי בדיוק הוא פונה, האם המוצר הוא עונתי ועוד ועוד.

אשליית חוסר הוודאות הזו מפחידה אותך או את הלקוח שלך?

חשוב להדגיש, היתרון המשמעותי בפרסום דיגיטלי בכלל ובפייסבוק בפרט הוא שאיננו מתחייבים לפרסום באלפיי שקלים, אפשר להגדיר למשל סכום של 400 שקלים כדי להתחיל והכי גרוע זרקנו קצת כסף. לא מדובר פה על פרסום בעיתון ב-5,000 שקל שנזרקים ללא בדיקת יעילות אלא על תהליך שבו אנו מוסיפים כסף אט אט, מחזקים את מה שעובד ומפסיקים או משנים את מה שלא.

בנוסף, קיימים המון אנשיי מקצוע שמעבירים קורסים, שיעורים פרטיים, ייעוצים ואפילו ינהלו עבורך את הקמפיינים שלך בכמה אלפי שקלים בודדים בחודש. לכן, בהתאם למוצר שהעסק שלך מוכר יכול להיות שמדובר בסכום זניח עבורך וזו השקעה יעילה (למרות שאני ממליץ ללמוד לבד!).

מקווה שעזרתי לך לענות על השאלה כמה כסף צריך להוציא על הפרסום בפייסבוק!

בשורה התחתונה מדובר על הגדרה שאנחנו מגדירים לעצמנו לפי העסק והמוצר שלנו ותלויה בחישוב הרווח הסופי שאנחנו רוצים לקבל. בהתאם לכך ניתן לנסות ולהתנסות עם המערכת. ישנם מוצרים שעולה 20 שקל למכור אותם דיגיטלית וישנם מוצרים יקרים יותר שעולה 80 שקל רק כדי לגרום לגולש להשאיר טלפון להתעניינות, הכל תלוי במוצר שלך ובתשתית השיווקית שקיימת אצלך.

אשמח לשמוע את דעתך על המאמר, בנוסף כדאי לעשות לייק לעמוד הפייסבוק שלי וכמובן שאם שיווק מעניין אותך מומלץ להצטרף לרשימת התפוצה האיכותית שלי בחינם מפה למטה.

רוצה לקבל תכנים נוספים ישירות למייל באופן קבוע? כדאי להצטרף לרשימת התפוצה שלנו:
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב print
הדפסה