5 סיבות ללמוד שיווק ואיך כל אחד יכול לעשות את זה בקלות

לא משנה אם הנך בעל עסק, מחפש קריירה חדשה או עובד בעבודה שקשורה לפרסום כלשהו, כנראה שלהתעניין בתחום השיווק זה אחד הדברים הטובים ביותר שאפשרי עבורך לעשות עם הזמן שלך. הנה כמה מהסיבות לכך:

1. לצאת ממרוץ העכברים

אמנם כסף הוא לא הכל בחיים, אבל בהחלט רצוי שיהיה לנו הרבה ממנו. היום כבר ידוע שהדרך לרווחה כלכלית מתחילה ונגמרת בסופו של דבר ביציאה ממעגל השכירים. אין מה לעשות, גם שכיר שמקבל משכורת של 20,000 ש"ח, לא יוכל לאחר המיסים הכבדים והוצאות המחייה והמשפחה לקנות את דירת חלומותיו בערך אף פעם ואני אפילו לא מדבר על תחושות כמו למשל הגשמה, כיף לקום בבוקר וכו'.

אם כך, נותרו לנו 2 ברירות: להשלים עם המצב, או לפעול בעוצמה כדי לנצח למרות הנסיבות. יותר ויותר ישראלים מבינים את האמת הזו ונכנסים לעולם העסקים והעצמאות. העניין הוא שלא משנה באיזה סוג של עסק נרצה להצליח, הדרך לשם חייבת לעבור דרך השיווק שלנו. זה בדיוק המקום בו רב העסקים נכשלים וחבל שכך. חשוב להבין שבסופו של דבר קיימים המון אנשים שיודעים להכין המבורגר טעים, אבל לא בזכות הטעם הנפלא הצליחה רשת מקדולנדס לכבוש על העולם, זה קרה בגלל יכולות שיווק יוצאות דופן.

 

2. זה באמת ממש ממש קל

כיום, קיימים אינספור מדריכים, הסברים, קורסים, שיעורים פרטיים ומגוון עצום של דרכים ללמוד ולהתפתח בתחום השיווק. בנוסף, מערכות השיווק עצמן הפכו עם השנים לפשוטות מאד וכל שיפוצניק יכול להקים לעצמו קמפיין חיפוש בגוגל שייצר עבורו במשך הזמן אלפי שקלים. בנוסף, על ידי שיווק דיגיטלי אנחנו יכולים לעבוד מהלפטופ בבית ומספיק ללמוד כמה שעות פעם בשבוע כדי להתמקצע בשיווק המוצר או השירות הספציפיים שלנו. למעשה ללמוד שיווק זה כל כך קל שכיום יותר ויותר אנשים מתקבלים למשרות בכירות במשרדי פרסום ללא שום תואר או לימודים פורמליים, אפשר ללמוד בקורסים מקצועיים קצרים ואפילו לבד, העיקר זה הניסיון.

3. הדרישה למשווקים היא אינסופית

הדרישה לאנשים שיודעים לשווק בצורה טובה היא עצומה. מדובר באחת העמדות החשובות והמרכזיות ביותר לפעילותה של כל חברה ואנשים ששולטים ברזי השיווק בצורה טובה הם אנשים ששווים כסף רב. בנוסף, גם בעלי עסקים שאנשים אחרים משווקים עבורם ירוויחו המון מידע שיווקי אישי משל עצמם על מנת שיוכלו לבקר ולוודא את העבודה שמתבצעת בארגון שלהם.

4. שיווק זה תחום מעניין מאד

איך לכתוב בצורה מושכת ומסקרנת, איך למשוך תשומת לב בעזרת תמונה מתאימה, איך לנתח נתונים בצורה נכונה ואיך להבין אנשים ואת הצורך שלהם בצורה הטובה ביותר. אלו הם רק חלק מהדברים המעניינים שנתעסק איתם בכל יום בעת הפעילות השיווקית שלנו. בעלי עסקים שמקדישים זמן למיומנויות שכאלו ישדרגו ויגדילו את ההכנסות שלהם בצורה חסרת תקדים.

5. זול ללמוד ולתרגל את זה

בין מדריכים חינמיים, הסברים ברשת וקורסים מעולים שעולים אלפי שקלים בודדים בלבד, אפשר ללמוד כיצד לשווק את העסק שלך בהשקעה יחסית זולה בזמן ומשאבים. הרי אם נשקיע למשל 20 שעות ו-2,000 שקל בללמוד ולהכין קמפיין פייסבוק טוב, הדבר יכול להכניס עבורנו במשך הזמן עשרות אלפי אם לא מאות אלפי שקלים בחזרה. לימודי שיווק היא אחת ההשקעות הטובות ביותר שקיימות.

בנוסף, גם מבחינת הפרסום עצמו קיימות אפשרויות זולות מאד. תם עידן העיתונים והפלאיירים בלבד, שיווק דיגיטלי יוכל להבטיח חשיפות של עשרות אלפי לקוחות פוטנציאליים למוצר שלך במחיר של עשרות או מאות שקלים בלבד. בנוסף, ניתן להפסיק את הפרסום בכל שלב אם הוא לא עובד ואפילו יותר טוב, לנסות ולשנות אותו עד שנמצא משהו אחד שעובד ואז לרוץ איתו במשך תקופה.

אוקיי אז הבנו ששיווק זה חשוב, מאיפה מתחילים?

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להתחיל להתעניין. לקרוא, להבין ולחפש מידע על מושגים שחוזרים על עצמם ואנחנו סקרנים להבין מה הם אומרים. בנוסף, מומלץ מאד להתחיל לברר על קורסים ולימודים בנושאי השיווק השונים או להתחיל ללמוד לבד בבית באופן עצמאי. בכל מקרה לא משנה איך החלטת ללמוד ישנו רק דגש אחד שחשוב לשמור עליו: לדאוג שדרך הלימוד שלך היא מעשית ומלאה בתרגולים אמיתיים, לא להשאיר את הלמידה בתאוריה בלבד.

רוצה לקבל תכנים נוספים ישירות למייל באופן קבוע? כדאי להצטרף לרשימת התפוצה שלנו:
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב print
הדפסה