למה הפרסומת שהכנתי לא מופיעה בדף העסקי שלי בפייסבוק

מדי פעם אני מקבל את השאלה מאנשים שמתחילים לפרסם בפייסבוק, איך יכול להיות שהכנתי פרסומת, פייסבוק מראה שהיא עובדת אבל אני לא רואה אותה בדף העסקי שלי?

בואו נעשה קצת סדר בדברים

כאשר אנו יוצרים מודעה דרך מנהל הפרסומות של פייסבוק, אנו מגדירים קהל מסויים שיחשף לפרסומת. בשום שלב לא קבענו שהפרסומת תופיע לנו בעמוד. תדמיינו מה היה קורה למשל אם היינו מפרסמים למספר רחב של קהלים שונים וכל פרסומת כזו, או אפילו עדכון של פרסומת כזו, היה מופיע לנו בעמוד. מדובר ללא ספק בפגיעה משמעותית באיכות התוכן של הגולשים שנכנסים לעמוד ואף אחד לא רוצה שזה יקרה.

אז איפה הפרסומות כן מופיעות ואיך אפשר לראות אותם?

הפרסומות מופיעות בפניי הקהל שהגדרת בתוך ה-Ad set (סט הפרסומות) ומופיעות במקומות שהגדרת (Placements). אנחנו כן יכולים לגשת לפרסומת עצמה ולראות אותה, עושים זאת דרך מנהל הפרסומות. ניתן ללחוץ על הפרסומת עצמה ולבחור באייקון קטן של עין בצד ימין למעלה של המסך. לאחר מכן נקליק על אחת מאופציות התצוגה, למשל: View post permalink with comments, ונוכל לראות בדיוק מה יש על הפרסומות, כולל לייקים, תגובות ואפילו נוכל לשמור את הקישור הישיר לפרסומת לעתיד או על מנת לשלוח אותו לאנשים. לוחצים על שם הקמפיין שבו נמצאת הפרסומת הנכונה:איך לראות את הפרסומת בפייסבוק2 לוחצים על שם סט הפרסומות שבו נמצאת הפרסומת הנכונה: איך לראות את הפרסומת בפייסבוק2 לוחצים על שם הפרסומת הנכונה: איך לראות את הפרסומת בפייסבוק3 לוחצים על האייקון של העין: איך לראות את הפרסומת בפייסבוק4 בוחרים באופצייה הרצויה לתצוגה: איך לראות את הפרסומת בפייסבוק5

רגע, ומה אם אנחנו רוצים לפרסם ושיראו את בעמוד?

דבר ראשון חשוב להבין שברב המקרים נרצה לפרסם גם לעוקביי העמוד שלנו וגם בנפרד לקהלים חדשים שהגדרנו. זה אומר שבלי קשר לפרסומות שיצרנו לקהלים חדשים, נפרסם גם בנפרד לעוקביי העמוד שלנו. ישנם כמה דרכים לעשות זאת, זו הצורה הכי פשוטה:
  1. ניצור פוסט בתוך העמוד דרך פייסבוק (לא צריך אפילו את מנהל הפרסומות).
  2. נלחץ על Boost post.
  3. נסמן את האופצייה לפרסום לאנשים שאוהבים את העמוד (אני אישית אוהב אנשים שאוהבים את העמוד וחבריהם כדי להגיע לקהל חדש בנוסף אבל בעמודים גדולים לא חייבים כמובן).
  4. נקבע זמנים לפרסום.
  5. נקבע תקציב לפרסום.
  6. נתחיל!

בסופו של דבר מפרסם טוב ידע להשתמש בתקציב שלו ולפרסם לכמה קהלים במקביל

חשוב להבין שבתוך כל אחד מהקהלים שלך יש אנשים שהפרסום מאד רלונטי אליהם כרגע ויש כאלו שפחות. בסופו של דבר חלוקה של התקציב לכמה קהלים תעבוד הרבה יותר טוב מפרסום לקהל אחד (אלא אם התקציב שלך מוגבל מאד). בדרך כלל אנחנו נוכל לשים לב שמעל תקציב מסויים המחיר להמרה נהייה יותר יקר לקהל ספציפי והתשובה לזה היא לקחת חלק מהתקציב שלנו ולהשתמש בו עבור קהל אחר. כך נוכל להנות ממחירי המרה נמוכים יותר בממוצע ולהפיק הרבה יותר מהפרסום שלנו.

אני מקווה שעזרתי לך!

אם עדיין אינך מנוי על מנת לקבל ממני עדכונים, כדאי מאד לעשות זאת ממש עכשיו פה למטה, זה בחינם וזה שווה 🙂
רוצה לקבל תכנים נוספים ישירות למייל באופן קבוע? כדאי להצטרף לרשימת התפוצה שלנו:
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב print
הדפסה