איך להפסיק לקבל לייקים לא רלונטיים או פיקטיביים

אם התחלת לשווק בפייסבוק, יכול מאד להיות שנתקלת בתופעה הבאה.

כמעט כל הפרסומות שלך, אפילו כאלו שמוגדרות לפרסם לערים ספציפיות כמו תל אביב למשל, מקבלות חשיפה רבה והמון תנועה, לייקים וקליקים ממשתמשים שאינם גרים שם. למשל הגדרתי קמפיין למכירת כיפות לחרדים באזור תל אביב וקיבלתי רק תנועה ממשתמשים בערבית.

לא רק זה אלא שאם נפתח את הפרופילים של המשתמשים האלו נוכל לראות בקלות שהם משתמשים פיקטיביים ולא אנשים אמיתיים.

אז מה עושים?

יש כמה דברים שאפשר לעשות בקשר לתופעה המוזרה הזו על מנת לצמצם אותה לחלוטין אם לא להעלים אותה.

1. לפרסם דרך מנהל הפרסומות עם הגדרת קהל נכונה ולא דרך ה-Boost post

משום מה, עבורי ועבור כל האנשים שאני מכיר לפחות, גם כאשר אנו מגדירים קהל כהלכה ומפרסמים דרך אפשרות ה-Boost post הלייקים מהפרופילים הפיקטיביים ממשיכים להגיע. מה שאנחנו רוצים לעשות זה לפרסם דרך מנהל הפרסומות ולהשתמש באפשרות ה-Exclude על מנת להסיר תחומי עניין משותפים לכל אוכלוסייה הלא רלונטית, בדוגמה שנתנו עם מכירת כיפות לדתיים זה יראה משהו כזה אבל יכול להיות בדיוק הפוך אם אני כן רוצה קהל ערבי ומעיף את היהודי:
להשתמש באפשרות ה-Excludeלאחר שהגדרנו החוצה תחומי עניין לא רלונטיים ופרסמנו דרך ה-Ad mannager כנראה שלא נקבל את התנועה המתסכלת והלא רלונטית הזו יותר, או לפחות נצמצם אותה כמעט לחלוטין.

2. אם עשינו Boost, לתת Ban למשתמשים לא רלונטיים

גם ככה רב הסיכויים שהנך עובר על רשימות האנשים שעשו לייק לעמוד שלך ובמיוחד לפרסומות שלך, חשוב לשים לב ולתת Ban לכל משתמש לא רלונטי או פיקטיבי. כן אני יודע שזה מעצבן "לותר" על לייקים אבל חשוב להבין שהמשתמשים האלו הם חברים של המון משתמשים פיקטיביים נוספים ולייק מאחד מהם הופך בקלות למקור המרכזי של תנועה על הפרסומות שלך.

אם הצלחת לשמור על הלייקים בעמוד ובפרסומות שלך "נקיים" ממשתמשים פיקטיביים תוכל להצליח לפרסם באופן רלונטי וטוב בלי עצבים מיותרים.

חשוב להבין

הבעייה היא שהפרסומים בפייסבוק מנסות להתאים את עצמן ולהיות מוצגות בפני האנשים שהן תופשות כרלונטיים ביותר. מה שקורה זה שבגלל שהמשתמשים האלו עושים לייק על כל התוכן שלך באופן טבעי פייסבוק תמשיך להציג את הפרסומים שוב ושוב אליהם ואפילו לחפש אנשים דומים להם, הרי מבחינת פייסבוק זה בדיוק הקהל הרלונטי ביותר.

בסופו של דבר אם נעקוב אחרי 2 העקרונות האלו לא נחווה יותר מדי בעיות. אז אני מאחל לך המון בהצלחה!
הטיפ עזר לך? השאר תגובה!

רוצה לקבל תכנים נוספים ישירות למייל באופן קבוע? כדאי להצטרף לרשימת התפוצה שלנו:
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב print
הדפסה